Orbán Viktor: Aki nem érti, miért kell támogatni az erdélyi nemzetrészt, azon nem lehet segíteni

2025. július 05. 22:33

A miniszterelnök szerint az ellenzék ugyanaz, aki volt, ugyan a ruha mindig cserélődik.

2025. július 05. 22:33
null

Meg fogjuk nyerni a következő választást is, ez a terv – jelentette ki a magyar miniszterelnök az erdélyi Krónika Online-nak adott, szombaton megjelent videóinterjújában.

Orbán Viktor azt mondta, egészséges és történelmileg megalapozott önbizalommal vág neki majd a kampánynak. Szavai szerint huszadik évét tapossa miniszterelnökként, nyert öt választást, legutóbb négyet egymás után. A kormány egymás után hozza azokat az intézkedéseket, amelyek lehetőséget adnak a magyaroknak, egyre több embernek. Úgy fogalmazott, „miért kéne kishitűnek lenni?”

„Az ellenzék azért ellenzék, hogy ott lihegjen az ember nyakán, ez a dolga neki, de az a fontos, hogy a nyakadon, tehát hátulról lihegjen, ne elölről, mert addig nincsen baj” – hangsúlyozta a kormányfő.

Hozzátette:

az ellenzék ugyanaz, aki volt, ugyan a ruha mindig cserélődik”.

Mindig van egy nagy nemzeti párt – most ez a Fidesz – amely küzd az ország függetlenségéért, a történelmi igazságért, és mindig van külföldről fizetett, fönntartott, idegenek zsoldjában álló, helytartók által vezetett, kozmopolita, gyanús nemzetközi képződmény, ami külföldről kapott pénz és befolyás segítségével megpróbálja megszerezni a kormányzati főhatalmat – mondta a kormányfő.

Orbán Viktor, aki Kincses Előd erdélyi magyar jogász, közíró, polgár- és emberjogi harcos temetésére érkezett Marosvásárhelyre, az interjúban arról is beszélt, hogy szeretne

minél hamarabb és minél hosszabban beszélni Románia új államelnökével,

mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik.

Kiemelte: kedvező a helyzet a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésre, mert a tavaly decemberben véget ért magyar uniós elnökség történelmi áttörést hozott Románia számára, és ezt a román fél is – korrekt módon – így tartja számon.

Hozzátette: Bukarestben is tudják, milyen bonyolult manővereket kellett végrehajtani az európai politikában, hogy Románia bekerüljön a schengeni övezetbe. „Láthatják, hogy bennünk jó szándék és együttműködési készség van. Tehát nem indulunk rosszul, aztán majd meglátjuk. Mindenesetre nem irigylem ezt a kormányt, mert látom, hogy nehéz örökséget vett át, különösen gazdasági értelemben. Szükségük lesz minden tudásukra, hogy a román emberek a legkisebb sérülésekkel tudják megúszni ennek a gazdasági helyzetnek a kezelését. Szurkolok nekik, hogy sikerüljön” – mondta Orbán Viktor.

Ezt is ajánljuk a témában

Újra bent a magyarok a román kormányban!

Megalakult a rengeteg strukturális problémát öröklő kabinet Bukarestben, benne két magyar miniszterrel és egy kormányfőhelyettessel, élén pedig egy magyarokkal nemigen szimpatizáló miniszterelnökkel.

A májusi romániai elnökválasztás kapcsán a Krónika arról is kérdezte a miniszterelnököt, hogyan kell értelmezni azt az üzenetét, amelyben kitért George Simionra, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltjére, hiszen „az erdélyi magyarok erre alaposan felkapták a fejüket” és mind az erdélyi magyarság, mind annak érdekképviselete elzárkózott a szélsőjobbal való együttműködéstől. „Nagyon helyes, a romániai magyarok ne működjenek együtt szélsőjobbosokkal, meg persze szélsőbalosokkal se. Tehát ne működjenek együtt olyanokkal, akik a magyarságnak az ellenségei. Hogy kik a magyarok ellenségei, azt itt, Erdélyben maguk jobban tudják, mint bárki, bárhol a világ más pontján” – jelentette ki Orbán Viktor. Úgy értékelte: a választások alkalmával az erdélyi magyarok „nagyon szép munkát végeztek”, megvédték magukat egy szélsőjobboldali jelölttel szemben. Megjegyezte: meglepte, hogy az az elvi álláspont, amit mindig is képviselt, ilyen vihar kavart. 

Azt mondtam, hogy nem szólunk bele a most folyó román elnökválasztási küzdelembe. De annyit üzenünk erről a szimbolikus helyről – ez Tihanyban történt –, hogy biztosítjuk Románia népét és jövendő elnökét, akárki is az, hogy mi az összefogás és az együttműködés talaján állunk”

– idézte fel korábbi szavait Orbán Viktor. Hozzátette: ez így lesz holnap is, holnapután, meg öt év múlva is, mert fontos, hogy Magyarország semmilyen elszigetelést, politikai retorziót ne támogasson Romániával és annak vezetőivel szemben, akárhogy is hívják a román elnököt.

„Tehát azt senki ne várja tőlem, hogy Magyarország támogatni fogja, ha Románia bármely megválasztott vezetőjével vagy kormányával szemben retorziókat akarnak érvényesíteni az Európai Unióban, ahol ez egyébként szokás, velünk szemben éppen büntetést és retorziót gyakorolnak. Mi, magyarok ott leszünk a románok mellett, ha Brüsszelben retorzió éri őket, mert kiállnak a szuverenitásukért vagy a kereszténységért. Ez a mi üzenetünk most is és öt év múlva is ez lesz” – mondta Orbán Viktor.

A Krónika felvetésére, miszerint „nem mindenkinek tetszik”, hogy az elmúlt másfél évtizedben Magyarország számottevő támogatást nyújtott a külhoni magyaroknak, Orbán Viktor azt mondta:

aki nem érti, hogy miért kell támogatni az erdélyi nemzetrészt, a közösségeket és iskolákat, azon nem tud segíteni.

„Itt beszorult helyzetben vannak a magyarok, száz év óta küszködnek a túlélésért, és aki nem érti, hogy mi történik, nem érinti meg a szívét, nem megy be a haja alá, azon nem tudok segíteni. Akinek a szíve nem magyar, annak nem tudom elmagyarázni, hogy milyen magyarnak lenni, és ha magyar vagy, barátom, otthon, Kis-Magyarországon, akkor nem feledkezhetsz el azokról a magyarokról, akik szintén magyarok, csak rád számíthatnak és szükségük van a segítségedre” – mondta a kormányfő.

Leszögezte: Magyarország nem ajándékot ad. „Mi nemzeti kormány vagyunk. A történelem olyan, hogy a határokat ide-, oda-, amoda húzzák, de van a magyar nemzet, és a magyar nemzetrészeket nem tudják a határok elválasztani, mert határa az országnak van, a nemzetnek nincs. Számomra mi egy nemzet vagyunk, és önök egy nemzetrész, pont úgy, mint én, aki dunántúli ember vagyok, én is egy nemzetrész vagyok, maguk is, ez nekem egy. És ezért mi nem szívességet teszünk, meg támogatást adunk, hanem ennek a nemzetnek, minden nemzetrésznek a fönnmaradásáról és erősödéséről kell gondolkodnunk, és abban kell egymást segítenünk” – mondta a miniszterelnök.

(MTI)

Nyitókép forrása: Orbán Viktor Facebook-oldala 

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hobby024
2025. július 06. 06:43 Szerkesztve
Két napja nem véletlenül ajánlottam a YouTube-on Király Tamás Budaházyval készített beszélgetését. Kb. ezeket a problémákat feszegeti. Beszélni kell a történelem legigazságtalanabb határmódosításáról, ahol a nemzet 2/3 rabolták el. A világ átalakulóban, új világrend körvonalazódik. A liberális, atlantista világ belénk sujkolta a határok sérthetetlenségét. Nem mondom, hogy a revízió a megoldás, de ebben az országban felnőtt egy olyan nemzedék, akik megtagadják a saját véreiket, akikből kiveszett minden nemzettudat. Lásd: ondiraitquenon-1. Az ország jelentős része ilyen, akiket lehetett riogatni a 20 millió románnal. Ismételten ajánlom minden nemzeti érzelmű társam figyelmébe a beszélgetést. A korcs agyúakkal sajnos már nem lehet mit kezdeni.
llnnhegyi
2025. július 06. 06:22 Szerkesztve
A 2026-s országgyűlési képviselő választásokon csak egy kérdés marad: a Fidesz-Kdnp koalíciós pártok elérik-e 133-143 közötti mezőt? A 132 fős képviselői győzelem, már kudarcnak számítana! / MJK ® többmilliós tábora/
Hangillat
2025. július 06. 02:33
Románia? Ro mánia. A Parcium, Erdély zsákmány. lozsvár 90 % magyar lakossága mára10 % alatt-- a trianoni rablás előtti utolsó békeévi cenzus utáni szavazati arányokat kellene megkapnia a megmaradt magyaroknak, szászoknak stb. (folytatva)
Hangillat
2025. július 06. 02:33
A demokratikus imperialita hatalmak közül a franciák metámadták Poroszországot, ám az emiatt egységesüló Németország kiverte és elfoglalta Elzász- Lotaringiát, a britek a német ipartól, gyarmat szezéstől tartottak, az oroszok saját expanzív törekvései miatt szövetkeztek. A Monarchiát próbálták beszervezni, majd a brit diplomácia az 1890-es években, a francia 1910-ben a bukaresti Hohenzollern királynak ígérte Erdélyt. A szarajevói merénylet után Bécs ígéretet kapott, hogy az oroszok semlegesek maradnak, amit a cár tábornokai elvetettek. Francia szájból hangzott el, hogy magyar nép nincs, csak magyar urak és elnyomott nem magyar nemzetek. A szerbek alakulnak ( a török hódoltság után Bécs nem engedett magyarokat visszatelepüni) A trianoni csonkolás alifása nélkül Mo. kb. Pest megye (se) lenne. Románia?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!